Üst Yapı, Alt Yapı ve Zirai Boru Sistemlerinde Profesyonel Üretim

Koruge Boru

Koruge drenaj boru hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bizi arayabilirsiniz. Hayat Boru, koruge borular TS EN 13476-3 standardına göre SN 4 ve SN 8 olarak iki sınıfta üretilmektedir. Yüksek yoğunluklu politetilen hammadde kullanılarak 100 mm'lik çaptan 1000 mm'lik çapa kadar üretilmektedir.

Koruge borular kanalizasyon ve kablo sistemlerinde kullanılan diğer borulara göre birçok avantaja sahiptir.

Koruge Boru Özellikleri;

  • Sızdırmazdır
  • Dayanıklıdır
  • İşçilikten tasarruf sağlar
  • Uzun yıllar dayanır
  • Ekonomiktir

Aşınma Direnci Boruları

Koruge Borular: akışkan içindeki partiküilere karşı doğada en az aşınmaya maruz kalan malzeme HDPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen)'den imal edilmiş borulardır. Koruge drenaj boru hakkında sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Halka Esnekliği

Hayat Boru koruge boruların üretildiği hammaddenin elastikiyeti çok yüksektir. Bu nedenle Koruge Borular darbeleri absorbe etme özelliği ve esnekliği sayesinde zemin hareketlerinden etkilenmezler. Toprak altına döşenen boru sistemleri çalıştıkları süre içinde trafik yükü, toprak kayması, deprem hareketleri gibi farklı ve değişken yüklere, darbeye maruz kalmaktadır. Sert borular üzerine gelen ani yüke, darbeye karşı esneme kabiliyeti olmadığı için dayanamamakta, kırılmakta veya çok kısa sürede yıpranmaktadır.

Hayat Boru koruge borular esnek yapıları sayesinde üzerlerine gelen yükleri boru çevresine homojen şekilde dağıtarak karşılıklı iki nokta arasında sıkışmaya engel olurlar. Darbe emici bir yastık gibi çalışan koruge borular, üzerindeki ani yük kalkınca tekrar esneyerek eski halini alırlar. Bu nedenle toprak hareketleri ve depremlerin olduğu bölgelerde vazgeçilmez bir seçenektir.

Hayat boru Koruge Borular %30'a kadar esneme payına sahiptir.

Taşıma ve Stoklama Kolaylığı

Hayat boru Koruge Borular esnek yapıları sayesinde üzerlerine gelen yükleri boru çevresine homojen şekilde dağıtarak karşılıklı iki nokta arasında sıkışmaya engel olurlar. Darbe emici bir yastık gibi çalışan koruge borular, üzerindeki ani yük kalkınca tekrar esneyerek eski halini alırlar. Bu nedenle toprak hareketleri ve depremlerin olduğu bölgelerde vazgeçilmez bir seçenektir.

Bu ürünlerimiz dışında pex-b-boru ile polietilen boru ürünlerimizide inceleyebilirsiniz.